Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της 1ης και 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.
Στον 1ο όμιλο βρίσκεται ο ΟΦΗ μαζί με Πλατανιά, Απόλλωνα, Ηρακλή ενώ ο Εργοτέλης στον 6ο με Ξάνθη, Παναιτωλικό και Πανσερραϊκό.
Με τους ο Κισσαμικός με Ολυμπιακό, Αστέρα Τρίπολης και Αχαρναϊκό.
Οι αγώνες θα των ομίλων θα είναι μονοί και θα ολοκληρωθούν σε διαδικασία τριών αγωνιστικών ημερών. Στις 19-20-21 Σεπτεμβρίου η πρώτη αγωνιστική, στις 24-25-26 Οκτωβρίου η δεύτερη και η 28-29-30 Νοεμβρίου η τρίτη.
Οι ομάδες της Φούτμπολ Λιγκ χωρίστηκαν σε γκρουπ δυναμικότητας.
Στο τρίτο γκρουπ τοποθετήθηκαν ΟΦΗ και Εργοτέλης ενώ στο τέταρτο ο Κισσαμικός.
Το ζευγάρι της α’ φάσης είναι: Αιγινιακός – Βέροια. Το πρώτο ματς της πρώτης φάσης θα γίνει στις 19/8 και ο επαναληπτικός στις 29/8.
Οι υπόλοιπες 15 ομάδες της Φούτμπολ Λιγκ προκρίθηκαν απ’ ευθείας στη β’ φάση.
Πιο αναλυτικά οι όμιλοι της δεύτερης φάσης:
Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα:
1ος όμιλος
-Πλατανιάς
-Απόλλων Σμύρνης
-ΟΦΗ
-Ηρακλής
1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – ΟΦΗ
2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
ΟΦΗ – Πλατανιάς
3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς
ΟΦΗ -Απόλλων Σμύρνης
2ος όμιλος
-ΠΑΟΚ
-Λεβαδειακός
-Απόλλων Πόντου
-(Αιγιναικός-Βέροια)
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός
(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου
2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική
(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ
Λεβαδειακός – Απόλλων Πόντου
3ος όμιλος
-ΑΕΚ
-Λαμία
-Απόλλων Λάρισας
-Καλλιθέα
1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας
2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ
3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ
Λαμία – Απόλλων Λάρισας
4ος όμιλος
-Ατρόμητος
-ΑΟΚ Κέρκυρα
-ΑΟ Τρίκαλα
-Σπάρτη
1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα
2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος
3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος
ΑΟΚ Κέρκυρα – ΑΟ Τρίκαλα
5ος όμιλος
-Ολυμπιακός
-Αστέρας Τρίπολης
-Αχαρναϊκός
-Κισσαμικός
1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Κισσαμικός-Αχαρναϊκός
2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – Kισσαμικός
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός
3η αγωνιστική
Κισσαμικός – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – Αχαρναϊκός
6ος όμιλος
-Ξάνθη
-Παναιτωλικός
-Εργοτέλης
-Πανσερραϊκός
1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης
2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη
3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Εργοτέλης-Παναιτωλικός
7ος όμιλος
-Πανιώνιος
-ΠΑΣ Γιάννινα
-Άρης
-Παναιγιάλειος
1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Άρης
2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Άρης – Πανιώνιος
3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος
ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης
8ος όμιλος
-Παναθηναϊκός
-ΑΕΛ
-Αναγέννηση Καρδίτσας
-Παναχαϊκή
1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας
2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας