Νίκη της Γόρτυνας επί του Ραύκου

Τη νίκη με 2-3 πανηγύρισε η Γόρτυνα απέναντι στον Ραύκο σε φιλικό παιχνίδι στου Αγίου Μύρωνα.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Γόρτυνα να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 0-2 χάρη σε δύο γκολ του Μπαντουνά. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, όμως σημειώθηκαν ακόμα τρία τέρματα.

Η Γόρτυνα μπήκε πιο δυνατά και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου έκανε το 0-3 με τον Μπαντούνα να σημειώνει χατ-τρικ στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της ομάδας των Αγίων Δέκα. Παρά τα δύο τέρματα που σημείωσε στη συνέχεια ο Ραύκος, δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και το τελικό σκορ ηταν 2-3.

Γόρτυς: Ανδρικάκης, Μάλο, Ξαγοραράκης, Χουδετσανάκης, Αντουράκης, Φανουράκης, Κοκολάκης, Μαθιουδάκης, Μπατούνας, Μικελ, Στεφανάκης