Ποντίκαλης: “Πήραμε μια δίκαιη νίκη”

Η ανοδική πορεία της Γόρτυνας συνεχίζεται αφού επικράτησε και της Χερσονήσου (3-0).

Τα όσα είπε μετά το νικηφόρο ματς της Γόρτυνας επί της Χερσονήσου (3-0) ο προπονητής της ομάδας των Αγίων Δέκα, Γιώργος Ποντίκαλης, στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας:

«Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι και επιθετικά και αμυντικά, καταφέραμε και πετύχαμε τρία γκολ στο ημίχρονο και είχαμε κι άλλες ευκαιρίες να διευρύνουμε το σκορ.

Και στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε να πιέζουμε ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο και πήραμε μια δίκαιη νίκη.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την νίκη και την εμφάνιση, κοιτάμε τη συνέχεια.

Να πω τέλος ότι κι εγώ και οι ποδοσφαιριστές μου αφιερώνουμε την σημερινή μας νίκη στον Τόλη Κοκολάκη, που χθες είχε τα γενέθλιά του».