Στις “8” καλύτερες ομάδες της Ελλάδας η Μικτή Κ14 της ΕΠΣΗ!

Με ένα καταπληκτικό γκολ του Μπουλούκα στο 6ο λεπτό η Μικτή Κ14 της ΕΠΣΗ κέρδισε 1-0 την Μεσσηνία και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Πανελληνίου Ενωσιακού Πρωταθλήματος.

Σε ένα παιχνίδι όπου νικητής ήταν ο αέρας με αποτέλεσμα να σημειωθούν ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, το Ηράκλειο με γκολ που πέτυχε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κατάφερε να προκριθεί στους “8” της διοργάνωσης ακολουθώντας τα βήματα της Κ16.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 6ο λεπτό ο Μπουλούκας με απευθείας εκτέλεση φάουλ δίνοντας στο Ηράκλειο τη νίκη – πρόκριση.

Ηράκλειο: Κάββαλος, Γεωργακόπουλος, Κλάδος, Κογκάκης, Πλαΐτης, Γιακουμάκης (57’΄Παναγιωτάκης), Μπουλούκας, Νόργκεν (72′ Λέσι), Παπαδάκης, Πατεράκης, Παπαφραγκάκης (57′ Σαρόγλου)

Μεσσηνία: Αντωνόπουλος, Γιαννακόπουλος, Παπαχριστοφίλου, Σκρεπετός, Σπυρόπουλος, Δημητρίου, Μανιάτης, Σκιαδόπουλος, Αγγελακάκης (18′ Παπαγεωργόπουλος), Παντζαής (74′ Σταθάς), Χρυσοβέργης