Τα συγχαρητήρια της ΕΠΣΗ στη Μικτή Κ14!

Διαβάστε αναλυτικά την ανακοίνωση της ΕΠΣΗ, μετά την μεγάλη πρόκριση της Μικτής Κ14, στην ημιτελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος!

Η ανακοίνωση αναφέρει:

Μπράβο στα παλικάρια της Μικτής Κ14 ΕΠΣΗ που έφυγαν με μια μεγαλη νίκη από τη Λιβαδειά με 2-3 επί της Βοιωτίας και προκρίθηκαν στις 4 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας!

Είναι μια τεράστια επιτυχία για το ποδόσφαιρο του Ηρακλείου που ήρθε μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο γήπεδο Άγιου Γεωργίου Λιβαδειάς.

Το χρυσό γκολ της πρόκρισης σημείωσε στο 80ο και τελευταίο λεπτό ο Γιακουμάκης μετά από πάσα του Πατραμάνη, με την Μικτή Κ14 να διαχειρίζεται άψογα στα υπόλοιπα λεπτά των καθυστερήσεων το προβάδισμα της και το τελικό σφύριγμα να φέρνει ξέσπασμα πανηγυρισμών!

Πλέον στα ημιτελικά το Ηράκλειο θα αντιμετωπίσει την Αθήνα σε ουδέτερο γήπεδο σύμφωνα με την προκήρυξη.