Νεάπολη – ΑΟΤ 0-0: Χαμένοι και οι δύο

Νεάπολη και ΑΟ Τυμπακίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως σκορ στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου με το αποτέλεσμα να μην βολεύει καμία από τις δύο ομάδες

Σε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Νεάπολης, ΑΕΝ και ΑΟΤ αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως τέρματα. Η αναμέτρηση έγινε στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική, με τις δύο ομάδες να θέλουν να ξεκινήσουν με το… δεξί.

Παρότι δημιούργησαν ευκαιρίες, το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν ρίσκαραν πολύ, όμως ο ΑΟΤ έψαξε πιο έντονα το γκολ, κυρίως προς το φινάλε του αγώνα. Η καλύτερη στιγμή της αναμέτρησης ήρθε στο 86’, όταν ο Παπανδρέου τα έκανε όλα σωστά εκτός από το… τέλος, καθώς αστόχησε από πλεονεκτική θέση και δεν έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Μεσαράς.

Αυτό το αποτέλεσμα δεν ικανοποιεί καμία από τις δύο ομάδες, αφού στα άλλα δύο παιχνίδια υπήρξε νικητής.

Νεάπολη (Αντώνης Γιαννακάκης): Κουναλάκης, Μότσο, Κουρίνος, Σγουρός, Μαυρής (83′ Bερούσι), Τουτουδάκης, Γκέκας, Ζαμπετάκης (65′ Κασαπάκης), Ρογδάκης, Κουτούζος, Καλλιμάνης

ΑΟΤ (Νικόλας Σουτζής): Χρήστου, Δουλγεράκης, Στεφανάκης, Κουρουθιανάκης, Μεϊρέλες, Χαϊντίνι, Παπανδρέου, Μεταξάκης, Λούσι, Παραθύρας (75′ Γερακιός), Σαβουϊδάκης