Στον τελικό με “πεντάρα” ο Αλμυρός!

O Aλμυρός κατάφερε να κερδίσει με 5-0 το ΠΑΝΟΜ, στο γήπεδο του Καστελλίου και να περάσει στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Το 1-0 για τους τυπικά φιλοξενούμενους, όπου ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου, έγινε στο 3ο λεπτό από τη δυνατή κεφαλιά του Παπαδομιχελάκη.

Ο Αλμυρός στο δεύτερο 45λεπτο “ξέσπασε” πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα. Αρχικά το 2-0 έγινε στο 53′ από τον Ρέγιες, ενώ 2 λεπτά μετά ο Κέρι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το 4-0 έγινε από τον Βουϊδάσκη στο 59′, ενώ το τελικό 5-0, διαμόρφωσε με καταπληκτικό σουτ πολλά μέτρα έξω από την περιοχή, ο Κοιλιάρας στο 73ο λεπτό.

Πλέον η ομάδα του Γαζίου, περιμένει στον μεγάλο τελικό της Κυριακής, τον νικητή του ζευγαριού Ηρόδοτος-ΠΟΑ!

Μπείτε στο live της αναμέτρησης:

-Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Καλό σας απόγευμα!

90′ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Αλμυρός στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΗ!

89′ Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού!

82′ Την απευθείας εκτέλεση φαουλ του Κοιλιάρα, διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Κανετάκης!

80′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Διαμαντάκη, η μπάλα θα φύγει και πάλι άουτ!

73′ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΕΜΠΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Κοιλιάρας έκανε ένα δυνατό συρτό σουτ από το σημείο του κόρνερ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

70‘ Διαχειρίζεται το υπέρ του σκορ ο Αλμυρός!

59′ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Βουϊδάσκης σε κενή εστία θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, μετά την επέμβαση του Κανετάκη!

55′ ΤΡΙΤΟ ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Κέρι πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Καστελιαννάκη και σε σχεδόν κενή εστία έγραψε το 3-0.

53′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Τρομερή μπαλιά του Κέρι στην πλάτη της άμυνας, ο Ρέγιες με κεφαλιά κάνει το 2-0 για τον Αλμυρό!

50′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Ξενοκτιστάκης πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι!

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου! ΠΑΝΟΜ – Αλμυρός 0-1!

44‘ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Διαμαντάκη, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και περνάει εκατοστά έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χανιωτάκη.

35′ Ένταση και δυνατά μαρκαρίσματα ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

28′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Διαμαντάκη, πέφτει και μπλοκάρει ο Χανιωτάκης!

22′ Επικίδυνη σέντρα του Διαμαντάκη από τα αριστερά, απομακρύνει με δυσκολία ο Χανιωτάκης.

16′ Νέο σουτ του Κέρι έξω από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει και πάλι άουτ.

11′ Σουτ του Ρέγιες μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Κανετάκης.

5′ Συρτό σουτ του Σουρνάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

3′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Παπαδομιχελάκης μετά από εκτέλεση κόρνερ, έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κανετάκη!