Την ήττα με 3-0 γνώρισε στο “Γ. Καραϊσκάκης” ο Εργοτέλης

Την ήττα με 3-0 γνώρισε στο “Γ. Καραϊσκάκης” ο Εργοτέλης, ο οποίος αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 55΄ και με 9 από το 60΄.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατό το παιχνίδι και έχασαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες με Πάντελιτς και Ντίγκο πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Μετά το εικοσάλεπτο ο Εργοτέλης ισορρόπησε ωστόσο οι ερυθρόλευκοι θα μπορούσαν να είχα ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο σε δύο ακόμα καλές στιγμές που τους παρουσιάστηκαν με τον Πάντελιτς.

Στο 48′ ο Εργοτέλης είχε την πρώτη φάση στο παιχνιδι με το σούτ του Λεάλ να είναι άστοχο. 2 λεπτά αργότερα η κοντινή κεφαλιά του Πάντελιτς πέρασε λίγο άουτ. Στο 56΄ο Κάκος έδωσε μια επιεικώς αυστηρή κίτρινη αν όχι αστεία κίτρινη και ο Εργοτέλης έμεινε με 10. Στο 58΄ ο Πάντελιτς άνοιξε το σκορ και 2 λεπτά αργότερα ο Εργοτέλης έμεινε με 9 εξαιτίας της αποβολης του Μπουχαλάκη. Κάπου εκεί τέλειωσαν όλα για τον Εργοτέλη με τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει ακόμα δύο τέρματα με τους Μέλμπεργκ και Φετφατζίδη