Άφησε βαθμούς στο Καυτατζόγλειο ο Εργοτέλης και παρέμεινε σε περιπέτειες

Ο Εργοτέλης έμεινε στο 1-1 με την Δόξα Δράμας και μετά την νίκη της Κέρκυρας στο Καραϊσκάκη συνεχίζει να βρίσκεται σε επικίνδυνη θέση.

Ο Εργοτέλης ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 23΄ πρώτος το σκορ, όταν ο Χαντί με πολύ ωραία εκτέλεση “κρέμασε” τον Δαύκο και άνοιξε το σκορ.

Οι “μαυραετοί” κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα το παιχνίδι ισοφαρίζοντας στο 40΄σε 1-1 με τον Σοϊλέδη.

Το δεύτερο μέρος δεν είχε πολλές φάσεις στο ξεκίνημα του, εκτός από μία κεφαλιά του Χίμπλιγκερ στο 55ο λεπτό μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε από τα δεξιά. Στο 72′ ο Φραγκουλάκης εκτέλεσε φάουλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως η μπάλα πέρασε γα λίγο άουτ.

Η μεγαλύτερη στιγμή στο παιχνίδι πάντως έγινε λίγα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90΄ όταν ο Φραγκουλάκης εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα κόντραρε σε ένα κεφάλι και πήγε στο δοκάρι!