Γκόγκιτς: “Δεν ήμασταν καλοί αλλά…”

O Σίνισα Γκόγκιτς παραδέχθηκε πως η εικόνα της ομάδας του δεν ήταν καλή στην σημερινή αναμέτρηση, ωστόσο έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για την υπομονή που είχαν ώστε να έρθει η νίκη.

Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός του Εργοτέλη

Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη νίκη. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι στο οποίο δεν μπορούσαμε να είχαμε εικόνα από τον αντίπαλο γιατί αλλάζει συνεχώς παίκτες. Η εικονα που είχα ήταν από το παιχνίδι κυπέλλου στο Καραισκακη. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καθόλου καλοί,  πουλούσαμε την μπάλα και δεν κάναμε αυτά που έπρεπε και είπαμε. Δεν είχαμε καλές σέντρες και δεν υπήρχε ρυθμός. Ήταν ένα παιχνίδι με πολλά φάουλ. Αυτά τα παιχνίδια θέλουν υπομονή και καθαρό μυαλό στις 2-3 φάσεις που θα εχεις να πετύχεις ένα γκολ. Δώσαμε χώρο στο αντίπαλο για να βρούμε και εμείς. Είχα μιλήσει με τον Γρηγόρη πριν το παιχνίδι και του είπα να είναι μέσα στο παιχνίδι γιατί μπορεί να τον χρειαστούμε όπως και έγινε. Προσπαθησαμε περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο που γυρίσαμε το παιχνίδι σε 4-4-2 όμως δεν είχαμε καθαρές φάσεις για γκολ.  Για καλή μας τύχη ο Χαντί πέτυχε ένα υπέροχο γκολ και κερδίσαμε. Πρέπει να ξεκουραστούμε τώρα όσο μπορούμε γιατί έχουμε ακόμα ένα παιχνίδι την Τετάρτη και κοιτάμε αυτό . Συγχαρητήρια στα παιδιά και στον κόσμο.Υπάρχει κούραση παίζουν σχεδόν οι ίδιοι παίκτες. Μπορούμε να φρεσκάρουμε την ομάδα αλλά είναι και δύσκολο όταν υπάρχουν ειδικές συνθήκες όπως στο σημερινό παιχνίδι. Δεν πρέπει να κρατάς την μπάλα αν όμως ο αντίπαλος δεν δίνει χώρο είναι δύσκολο. Πρέπει να βρούμε λύσεις. Περιμένουμε και “Βερπα” που έχει το εύκολο γκολ αλλά και ταχύτητα.