Με 3-0 ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ ο Εργοτέλης(vds)

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Εργοτέλη από τον ΠΑΟΚ σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 7η αγωνιστική(vds).

Ωστόσο το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού καθώς ο Εργοτέλης δέχτηκε τα δύο από τα τρία γκολ, στο τελευταίο 10λεπτό της αναμέτρησης. Τα γκολ για τις “ασπρόμαυρες” σημείωσαν η Γκατζογιάννη (43′), η Αδαμάκη (πρώην μέσος του Εργοτέλη) (80′) και η Ντιμιτρίεβιτς (88′). Η Κρητική ομάδα έχασε την πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι όταν στο 3ο λεπτό το πλασέ της Σιδηρά έδιωξε σε κόρνερ η τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ Χαραλαμπίδου. Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό με τον ΠΑΟΚ να εκμεταλλεύεται την ευστοχία του πετυχαίνοντας τρία γκολ σε τρεις φάσεις που βρέθηκε στην περιοχή του Εργοτέλη. ΠΑΟΚ: Χαραλαμπίδου, Τσιάκα, Μουρατίδου Ε., Παντελιάδου (87′ Ασημώνη), Αδαμάκη, Χατζηγιαννίδου (88′ Μουρατίδου Μ.), Σπύρου, Τσελέκογλου (75′ Παράσχου), Ντιμιτρίεβιτς, Βλασιάδου, Γκατζογιάννη

Εργοτέλης: Αποστολάκη, Ξέρα, Πρασσά, Λαζανά, Καλλίστη, Σιδηρά, Τριβυζάκη (55′ Αραβιάκη), Κυδωνάκη Β., Κυδωνάκη Μ., Παπαματθαιάκη, Σημαιάκη