”Όλα τα λεφτά” ο Λεάλ στο φιλικό

Ο ορεξάτος Λεάλ ήταν το κέρδος για τον Καραγεωργίου που είδε τον Εργοτέλη να μένει στο 1-1 απέναντι στην Χερσόνησο.

Ο Ουρουγουανός μεσοεπιθετικός είχε σουτ στο δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο όταν στο 13ο λεπτό απείλησε την εστία του Γιώργου Καλομοίρη ενώ χάρις σε μια σπάνιας ομορφιάς προσπάθεια, έδωσε την ασίστ για τον Χαντί που πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης. Κατά τα άλλα, ο Εργοτέλης εμφανίστηκε διπρόσωπος απέναντι στην Χερσόνησο που παρουσιάστηκε εξαιρετική πιστοποιώντας την αγωνιστική της βελτίωση. Μάλιστα, οι παίκτες του Άγγελου Βαρδάκη είχαν το προβάδισμα με 1-0 με γκολ του Γιάννη Βλάχου. Δείτε το live του φιλικού παιχνιδιού <a href=”http://www.coveritlive.com/mobile.php/option=com_mobile/task=viewaltcast/altcast_code=4423f1366c” >Εργοτέλης – Χερσόνησος</a>