Bλατάς: “Ό κόσμος στο τέλος του αγώνα μας έκανε να δακρύσουμε”

Το σχόλιο του Γιώργου Βλατά, στο athleticradio.gr, μετά την νίκη του Εργοτέλη επί του Ποσειδώνα με σκορ 2-1.

Ο Εργοτέλης συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα, αφού σήμερα (10/12) νίκησε εκτός έδρας, την ομάδα του Ποσειδώνα με σκορ 2-1, για την 10η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ. Ο έμπειρος τεχνικός των “κιτρινόμαυρων”, Γιώργος βλατάς, σε συνέντευξη που παραχώρησε στο athleticradio.gr, στάθηκε τόσο στο γεγονός ότι οι παίχτες του ήταν άριστοι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, όσο και στον κόσμο του Εργοτέλη, που για ακόμη μία φορά στάθηκε δίπλα στην ομάδα.

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε:

Καταφέραμε και αντέξαμε στην πίεση του αντιπάλου στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι και γι’ αυτό πήραμε και την νίκη.

Θέλω να πω πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου, γιατί ανταποκρίθηκαν άψογα στις απαιτήσεις του παιχνιδιού. Είναι μεγάλοι μάγκες και η νίκη τους ανήκει!

Τέλος, θέλω να πω πολλά συγχαρητήρια και στον κόσμο μας, που για ακόμη ένα ματς ήταν εκεί. Μας έκανε πραγματικά να δακρύσουμε”.