Σκόραρε ο Καρέλης, έπαιξε ο Βιτώρος

Η Εθνική ομάδα των Ελπίδων έμεινε σε ισοπαλία 1-1 με την αντίστοιχη της Σκωτίας.

Η Εθνική ομάδα των Ελπίδων έμεινε σε ισοπαλία 1-1 με την αντίστοιχη της Σκωτίας, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Κόρινθο.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πέναλτι που κέρδισε ο επιθετικός της Κιλμάρνοκ Ρόρι Μακ Κένζι στο 58΄ και το έκανε γκολ ο επιθετικός της Σέλτικ Τόνι Ουάτ. Είχε ανοίξει το σκορ για την Ελλάδα ο πρώην παίκτης του Εργοτέλη Νίκος Καρέλης στο 20ό λεπτό.

Η Εθνική Ελπίδων του Κώστα Τσάνα έχασε ευκαιρίες για να κερδίσει το παιχνίδι, όμως δεν ήταν αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια.

Στον αγώνα ξεκίνησε βασικός και έπαιξε ένα ημίχρονο ο Βιτώρος του ΟΦΗ αλλά και ο Ποτουρίδης που παίζει στον Πλατανιά.

• Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ελλάδα: Γιαννιώτης (46΄ Καπίνο), Βλάχος, Λυκογιάννης, Ποτουρίδης (46΄ Τριανταφυλλόπουλος), Κουρμπέλης (46΄ Μπουγαΐδης), Λαγός (46΄ Φουρλάνος), Μπάλλας, Βιτώρος (46΄ Γιαννιώτας), Κολοβός, Βέλλιος (46΄ Διαμαντάκος), Καρέλης (46΄ Κατίδης).

Σκωτία: Κέτινγκς, Ντάφι (57΄ Ο΄ Ντόνελ), Μακ Κάτι, Κιερ, Ρόμπερτσον (78΄ Ουάλας), Τάπινγκ, Μακ Όικ (35΄ Μακ Κένζι), Μακ Κέιμπ, Ουάτ, Άρμστρονγκ, Μπάνιγκαν.