Με το Ουζμπεκιστάν θα παίξει η Εθνική Νέων

Καθώς ηττήθηκε από την Ουρουγουάη και κατάκτησε την τρίτη θέση του έκτου ομίλου.

Το Ουζμπεκιστάν θα είναι ο προσεχής αντίπαλος της Εθνικής Ελλάδος Κ20 καθώς ηττήθηκε από την Ουρουγουάη και κατάκτησε την τρίτη θέση του έκτου ομίλου.

Το σκορ άνοιξε στο 38ο λεπτό ο Αθεβέδο ενώ στο 47ο λεπτό ο Λόπεθ έκανε το 2-0 για την ομάδα του. Στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αρασκαέτα σημείωσε το 3-0 έπειτα από ασίστ του Λόπεθ ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 77ο λεπτό ο Μπεντακούρτ και πάλι από ασίστ του Λόπεθ.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου,  Κροατία νίκησε 2-1 τη Νέα Ζηλανδία και τερμάτισε στην πρώτη θέση του ομίλου αφήνοντας στ δεύτερη θέση την Ουρουγουάη.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 11ο λεπτό ο Πέριτσα έπειτα από ασίστ του Μίλος και αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ρέμπιτς έκανε το 2-0 στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ το μόνο που κατάφερε η Νέα Ζηλανδία ήταν να μειώσει στο 84ο λεπτό με τον Φέντον έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.