Στην κορυφή η Ανόρθωση

Η «Κυρία» διέλυσε με 5-1 τον Εθνικό και απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής

Ένα εύκολο βράδυ πέρασε η Ανόρθωση απέναντι στον Εθνικό και με το εντυπωσιακό 5-1 επέστρεψε στην… μοναξιά της κορυφής. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 30′ με τον Βαττή αλλά ακολούθησε η “καταιγίδα”. Ο Οκκάς ισοφάρισε στο 35′ και επτά λεπτά μετά έδωσε έτοιμο γκολ στον Ρέζεκ που έγραψε το 2-1. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Σπαντάτσιο με φάουλ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην “Κυρία”. Το 4-1 ήρθε στο 55′ με τον Ιτζάγκι και στο 79′ η Ανόρθωση κέρδισε πέναλτι με τον Σπαντάτσιο να το μετατρέπει σε γκολ.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Ρόνι Λέβι): Βαλβέρδε, Κόλιν, Άντιτς, Ζόρζε, Ίλιτς, Σκοπελίτης, Σπαντάτσιο, Ιτζάκι (76′ Ζούλα), Λαβόρδε (70′ Οχαγιόν), Οκκάς (62′ Κάλβο), Ρέζεκ.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Νίκος Ανδρονίκου): Σαρλίγια, Μαχράντζε (62′ Ηλία), Αραμπατζής, Σίμοφ, Άλισον, Οσενί, Μαθιού (46′ Κίσσι), Ολιβέϊρα, Βαττής, Αουρέλιο (74′ Κενμόκνε), Παϊσάο.