Απίστευτο: Πέταξαν μαχαίρι σε παίκτη που πήγε να εκτελέσει κόρνερ! (vid)

Ένα απίστευτο περιστατικό που ξεπερνάει κάθε λογική έλαβε χώρα σε ποδοσφαιρικό αγώνα της Κολομβίας.

Το περιστατικό συνέβη στο ματς της Ατλέτικο Νασιονάλ με την Ινδεπενδιέντε Μεδεγίν και στόχο είχε τον ποδοσφαιριστή Πάμπλο Τσεπελίνι της δεύτερης.

Τι συνέβη; Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, κι ενώ το σκορ ήταν στο 2-2, ο Τσεπελίνι πήγε να εκτελέσει κόρνερ και δέχθηκε ένα αντικείμενο στο κεφάλι. Για την ακρίβεια, ένα μαχαίρι, με αποτέλεσμα να του προκαλέσει ένα ελαφρύ τραύμα.

Ο αγώνας διεκόπη προσωρινά λόγω του συμβάντος. «Έχω ένα πρήξιμο στο κεφάλι, πονάω λίγο και είχα λίγη αιμορραγία, αλλά δεν επρόκειτο για κάτι πολύ σοβαρότερο, που θα απαιτούσε ράμματα. Μην ανησυχείτε, συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο» είπε ο Τσεπελίνι μετά το παιχνίδι.

© Πηγή: to10.gr