Τζ. Κολονέλο: “Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει”

“Σε δύο ματς έχουμε δεχθεί τρία-τέσσερα σουτ και δύο πέναλτι”, ανέφερε ο τεχνικός της Επισκοπής.

Σ’ ένα ματς όπου ο Κεραυνός Γλυφάδας «πάτησε» μία και μοναδική φορά στο β’ ημίχρονο την περιοχή της Επισκοπής η Ρεθυμνιώτικη ομάδα έχασε από την Γλυφάδα (0-1).

Δεν θυμάται ανάλογη περίσταση ο Ιταλός τεχνικός, Τζιανλούκα Κολονέλο μ’ αυτή που ζει στην ομάδα, τόσο για τον αέρα που φυσούσε στο γήπεδο όσο και στα όσα έλαβαν χώρα στο ματς με την Γλυφάδα.

«Το πρώτο που θέλω να πω ότι δεν ήταν δυνατόν να παίξουμε με τόσο δυνατό αέρα. Είναι η πρώτη φορά που βλέπω κάτι τέτοιο στα 25 χρόνια της καριέρας μου.

Είναι επίσης η πρώτη φορά που χάνουμε ένα ματς όταν η άλλη ομάδα δεν έχει σουτάρει στο τέρμα.

Ακόμα, πολύ  θα ήθελα να μάθω γιατί είναι η δεύτερη φορά που χάνουμε ματς με ανάλογο δεύτερο πέναλτι στην έδρα μας και πως είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό;

Στο β’ ημίχρονο κάναμε δύο –τρεις ευκαιρίες, δόθηκε ένα πέναλτι που μας στοίχισε, κι ένα που δεν δόθηκε υπέρ μας.
Τέλος, δεν κρατήθηκε ολόκληρος ο χρόνος που είχε δώσει ο διαιτητής για καθυστερήσεις. Εγώ έτσι τα βλέπω. Μάλλον εγώ βλέπω αλλιώς το ποδόσφαιρο…

Δουλεύουμε κάθε εβδομάδα πολύ σκληρά, όταν όμως έχουμε την μπάλα στην περιοχή κάτι γίνεται και δεχόμαστε τέρμα. Δουλεύουμε πολύ με τα παιδιά αλλά στο τέλος δεν παίρνουμε τίποτε.

Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει. Σε δύο ματς έχουμε δεχθεί τρία-τέσσερα σουτ και δύο πέναλτι».