Για άγχος και φόβο έκανε λόγο ο Γιάνγιανιν

Ο ΠΑΟΚ παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και το έργο του νέου τεχνικού είναι εξαιρετικά δύσκολο για την συνέχεια.

Με το… αριστερό ήταν το ντεμπούτο του Ράϊκο Γιάνγιανιν στον πάγκο του ΠΑΟΚρουσώνα αφού δεν συνοδεύτηκε με θετικό αποτέλεσμα.

Η Κρουσανιώτικη ομάδα ηττήθηκε με 1-2 από την Επισκοπή παρότι ο ΠΑΟΚ με την απόδοσή του άξιζε κάτι παραπάνω από το ματς.

Ο κ. Γιάνγιανιν τόνισε στις δηλώσεις του:

«Έγινε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι. Στα πρώτα 25 λεπτά δείξαμε ότι το θέλαμε περισσότερο αλλά μας σταμάτησε ο Γεωργίου. Το μόνο που έχω παράπονο από την ομάδα είναι για τα τελευταία πέντε λεπτά του πρώτου ημιχρόνου όπου δεχτήκαμε δύο γκολ αλλά αν είχε λίγο ακόμα χρόνο θα τρώγαμε και άλλα δύο.

Στο δεύτερο μέρος είχαμε τον έλεγχο και θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι περισσότερο. Βάλαμε το γκολ στο τέλος αλλά δεν υπήρχε άλλος χρόνος.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος για την παρουσία της ομάδας αλλά και για το γκολ που έλειπε μέχρι τώρα. Υπάρχει άγχος και φόβος στην ομάδα αλλά αν παίζουμε έτσι μπορούμε να τα ξεπεράσουμε τα εμπόδια και τις δυσκολίες, δεν χρειάζεται μόνο να μας πάρει η κάτω βόλτα. Καλή συνέχεια στον Τάκη Γκώνια και την Επισκοπή”.

Παρότι ρωτήθηκε, ο Ράικο Γιάνγιανιν δεν θέλησε να κάνει κανένα σχόλιο για την διαιτησία.