Με το κεφάλι ψηλά η Επισκοπή

Αν και δεν κατάφερε να κλείσει τις εντός έδρας υποχρεώσεις της στη σεζόν με νίκη απέναντι στον πρωτοπόρο Φωστήρα (1-1).

Τους 28 βαθμούς έφτασε η Επισκοπή στο φετινό πρωτάθλημα της Γ εθνικής, με την ισοπαλία της 1-1 με τον Φωστήρα, ματς με το οποίο είπε αντίο στα εντός έδρας ματς.

Οι Ρεθυμνιώτες φεύγουν από την κατηγορία με ψηλά το κεφάλι αν και δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη απέναντι στον πρωτοπόρο Φωστήρα.

Το τελικό σκορ αδικεί κατάφορα την Κρητική ομάδα που ειδικά στο β’ ημίχρονο ήταν κατά κράτος καλύτερη από την κιτρινόμαυρη ομάδα και θα μπορούσε σε μία από τις πολλές φάσεις που δημιούργησε να πετύχει το νικητρήιο τέρμα και να πάρει το τρίποντο.

Λίγο πριν την έναρξη, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγής στη μνήμη του φροντιστή της ομάδας μας, Διονύση Αλυσανδράτου που “έφυγε” πριν από λίγες ημέρες από τη ζωή…