Ισοπαλία παρά την… ταλαιπωρία

Του ημερήσιου ταξιδιού στην Σαντορίνη για το ΙΝΚΑ που αντιμετώπισε τον Πανθηραϊκό (1-1).

Παρά την ταλαιπωρία του ημερήσιου ταξιδιού, το ΙΝΚΑ απέδωσε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο απέναντι στον Πανθηραϊκό στη Σαντορίνη και αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1.

Ο Πανθηραϊκός προηγήθηκε στις αρχές του β’ ημιχρόνου, για να ισοφαρίσει με πέναλτι ο Τσικουδάκης για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ λίγο πριν το τέλος του ματς.

Σε γενικές γραμμές, η εικόνα της Χανιώτικης ομάδας ήταν καλή, με ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο, αλλά καλύτερη απόδοση στην επανάληψη.

Η Κυκλαδίτικη ομάδα πιθανώς να είναι στις αντιπάλους της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής, όλα όμως θα ξεκαθαρίσουν στην κλήρωση της ερχόμενης Πέμπτης στην Πάτρα, όπου και θα καταρτιστούν οι τελικοί όμιλοι, καθώς δεν έχουν δηλώσει συμμετοχή τρεις ομάδες και ενδεχομένως να αλλάξουν τα δεδομένα.