Kρασανάκης: “Οτι έχουμε κατορθώσει είναι άθλος”

Ο τεχνικός του ΠΟΑ τόνισε οτι η ομάδα του έχει αποκτήσει νοοτροπία νικητή.

Μία ακόμα νίκη για τον ΠΟΑ στο φετινό πρωτάθλημα της Γ εθνικης (4ος όμιλος) αφού επικράτησε και της Θύελλας Ραφήνας (3-0) στο Ατσαλένιο.

Ο τεχνικός του ΠΟΑ, Βασίλης Κρασανάκης, μετά το ματς δήλωσε:

“Είχαμε διαβάσει την Θύελλα, που έχει πολύ καλή ομάδα.

Δύναμή της είναι τα εκτος έδρας ματς. Δεν παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, όπου ήμασταν νευρικοί και δεν βρήκαμε τα πατήματά μας. Η Θύελλα επιτέθημε με αξιώσεις αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο αφυπνιστήκαμε και αφού κάναμε μία αναγκαστική αλλαγή με τον Μπουτσάκη να αποχωρεί με πρόβλημα στους κοιλιακούς και τον Χατζηανδρέου να μπαίνει, αλλάξαμε το πλάνο μας και τελικά μας βγήκε το σύστημα με τα τρία αυντικά χαφ.

Κυνηγήσαμε το γκολ και αυτό ήρθε νωρίς. Μετά αποδιοργανώθηκε ο αντίπαλος, ήμασταν ανώτεροι και ο Τριανταφύλου έδειξε την ποιότητά του. Όπως και ο Ρουμπάκης, που από αυτόν προήλθαν τα 2 απο τα 3 γκολ μας.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, νικήσαμε και παραμένουμε ψηλά στην βαθμολογία.

Ότι έχουμε κατορθώσει είναι άθλος αφού με χαμηλό μπάτζετ και μεγάλη προσπάθεια δείχνουμε αυταπάρνηση σε κάθε ματς.

Έχουμε κάποια σκαμπανεβάσματα αφού δεν γίνεται να έχουμε πάντα καλή απόδοση αλλά έχουμε αποκτήσει την νοοτροπία νικητή και νικάμε ακομα και όταν δεν παίζουμε πολύ καλά.

Πήραμε ένα πολύτιμο τρίποντο για την συνέχεια. Εύχομαι καλη συνέχεια στην Θύελλα που είναι μια υγιής ομαδα.

Εμείς κοιτάμε το επόμενο ματς”, ανέφερε.
Stoiximan.gr. Live streaming στα μεγαλύτερα πρωταθλήματα (Primera Division, Bundesliga, Campionato, NBA, Euroleague).