Καλοπήτας: “Δεν ήμασταν σε καλή μέρα”

Ο τεχνικός του Ιωνικού ανέφερε οτι η ομάδα του δεν έπαιξε για την ισοπαλία στο Παγκρήτιο αλλά πανηγύρισε το γκολ στο τέλος (2-1) γιατί η ομάδα του υπερτερεί σε περίπτωση ισοβαθμίας έναντι του Εργοτέλη.

Οι δηλώσεις του Ηλία Καλοπήτα μετά το τέλος του αγώνα Εργοτέλης – Ιωνικός 2-1:

“Δίκαια κέρδισε ο Εργοτέλης, Στο πρώτο ημιχρονο δεν ήμασταν καλοί. Δεν μας βγήκαν κάποια πράγματα στο ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε την τακτική και ισορροπήσαμε το ματς. Πατήσαμε καλύτερα στο γήπεδο αλλά μέσα σε 2 λεπτά δεχθήκαμε δύο γκολ.

Δεν ήμασταν σε καλή μέρα. Δεν υπήρχε εντολή για καθυστερήσεις από το πρώτο ημίχρονο. Ο στόχος μας δεν ήταν η ισοπαλία.

Το γκολ στο 2-1 το πανηγυρίσαμε γιατί θα έχουμε το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας αν και έχει ακόμα πολύ δρόμο το πρωτάθλημα”.

Stoiximan.gr. Live streaming στα μεγαλύτερα πρωταθλήματα (Primera Division, Bundesliga, Campionato, NBA, Euroleague).