Πατεμτζής: “Η νίκη μας δίνει κουράγιο και ψυχολογία”

Ικανοποιημένος από το τρίποντο της νίκης στο ματς με την Κηφισιά (2-1)  εμφανίστηκε ο τεχνικός του Ερμή.

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του, αλλά και από το τρίποντο της νίκης στο ματς με την Κηφισιά (2-1)  εμφανίστηκε ο Μανώλης Πατεμτζής.

Ο έμπειρος τεχνικός του Ερμή Ζωνιανών έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του, θεωρώντας πως αυτή η νίκη δίνει κουράγιο και τονώνει την ψυχολογία της ομάδας του ενόψει της δύσκολης συνέχειας που την περιμένει στο πρωτάθλημα.

«Θέλαμε πολύ τη νίκη στο παιχνίδι και νομίζω πως το δείξαμε από το πρώτο λεπτό, με την θέληση, το πείσμα και την δίψα μας για το τρίποντο.

Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε στην αρχή του παιχνιδιού και στη συνέχεια λόγω και του άγχους για το αποτέλεσμα, δώσαμε χώρο στον αντίπαλο, ο οποίος είχε την κατοχή της μπάλας.

Ατυχήσαμε και δεχθήκαμε ένα γκολ στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου, αλλάξαμε το σχηματισμό μας στο γήπεδο και καταφέραμε να πετύχουμε το γκολ της νίκης.

Αυτό το αποτέλεσμα μας δίνει κουράγιο και ψυχολογία για πάμε με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στη συνέχεια», κατέληξε στις δηλώσεις του.

Πηγή: rethymnosports.gr