Με την ίδια… συνταγή “καθάρισε” σε πέντε λεπτά!

Ο Ηρόδοτος, όπως με το Αιγάλεω, με δύο κεφαλιές, πέρασε νικηφόρα από τον Ταύρο επικρατώντας του Φωστήρα με 0-2 και παραμένει αφεντικό στον 8ο Ομιλο της Γ εθνικής.

Μία ακόμα σημαντική νίκη για τον Ηρόδοτο αφού “καθάρισε” και τον Φωστήρα τον Ταύρο με 0-2 για την 18η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και παραμένει μόνος στην κορυφή στο +3 από το Αιγάλεω, 4 αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Και τα δύο γκολ, όπως με το Αιγάλεω, μπήκαν με κεφαλιές. Σκόρερ αρχικά ο Κανδηλάκης στο 67′ και στο 72′ ο Γιαλούσης . Και τα δύο γκολ μετά από κόρνερ του Φραγκουλάκη.

Διαιτητής ήταν ο Λάμπρου (Εύβοιας) με βοηθούς τους Καλαμπόκη και Τριανταφύλλου (Αιτωλοακαρνανίας).

Οι συνθέσεις:

Φωστήρας (Π. Ανδράλας):

Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης Θ., Μανδύλης, Τσώνης, Πατσατζόγλου, Καλημέρης, Κωνσταντινίδης Αλ., Σκάρος, Σίμωσης, Δωροβίνης, Παπανικολάου

Ηρόδοτος (Μ. Παπαματθαιάκης):

Κασμερίδης, Προβυδάκης (78′ Μπαλάφας) , Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Κασαπάκης, Αργκιλέσι, Φραγκουλάκης, Γαρεφαλάκης (55′ Μελισσόπουλος), Μωραΐτης (83′ Καργιωτάκης), Ετόφ

Η εξέλιξη του ματς:

Σωτήριο τακλιν του Κανδηλάκη στο 5′ κόβει τον Σίμωση!

Φοβερή ευκαιρία για τον Ηρόδοτο με τον Κανδηλάκη να αστοχεί εξ επαφής μετά από σέντρα του Φραγκουλάκη στο 9′.

Eυκαιρία στο 18′ για τον Φωστήρα με τον Τσώνη να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να “ξύνει” το δοκάρι!

Μεγάλη φάση με τον Γσρεφαλάκη για τον Ηρόδοτο στο 30′.

Ο Δωροβίνης σουτάρει αλλά ο Κασμερίδης αποκρούει στο 44′. .

Ημίχρονο, 0-0.

Γκοοοοοοοοολ! 0-1 σκόρερ με κεφαλιά ο Κανδηλάκης στο 67′.

Γκοοολ! 0-2 σκοράρει ο Γιαλούσης στο 72′ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Φραγκουλάκη

Ευκαιρία με τον Σίμωση για τον Φωστήρα στο 75′.

Άστοχο φάουλ του Δωοβίνη στο 84′.

Ο Athletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr βρέθηκαν στον Ταύρο και σας μετέφεραν λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ματς για την 18η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.