Στο δεύτερο Ημίχρονο θύμισε… ΟΦΙ

Ο πρώτος Ημιτελικός του Κυπέλλου Λασιθίου στον Άγιο Νικόλαο έληξε ισόπαλος 2-2.

Ο πρώτος Ημιτελικός του Κυπέλλου Λασιθίου στον Άγιο Νικόλαο έληξε ισόπαλος 2-2 με τον ΟΦΙ να «ξυπνάει» στην επανάληψη και να ισοφαρίζει 2-2 τον ΑΟΑΝ.

Στο κακό πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΑΝ προηγήθηκε 2-0 με γκολ δύο πρώην ποδοσφαιριστών του ΟΦΙ, του Χρήστου Χρυσοφάκη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μόλις στο 7λεπτό και του Θεοδωρή Πετάση με σουτ από κοντά στο 25λεπτό.υ.

Οι κινήσεις του Γιάννη Μάγγο στο δεύτερο Ημίχρονο, με τρεις αλλαγές βελτίωσαν θεαματικά τον ΟΦΙ.

Αρχικά μείωσε στο 52΄ με τον Κορέτα και με τον ίδιο παίκτη ισοφάρισε στο 90′

ΑΟΑΝ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ): Λεάνκα, Μπλούκας, Τσάνγκας, Μαρκάκης(68΄ Καρακούσης), Σγουρός, Μανδουράρης(54΄ λ.τ. Παράσχος), Πετάσης(57΄Αλέξανδρος Φαγάς), Τσανάϊ, Δασκαλάκης, Χρυσοφάκης(90΄Χρήστος Φαγάς), Τοψιδέλης

ΟΦΙ(ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΓΓΟΣ): Μπένγκο, Καραγιάννης(46΄ Μαρτσάκης), Μπάμπης, Μίγγας, Κορομηλάς, Χολέβας(46΄ Μηνάς), Πιθαρούλης, Πότσι, Τοπούζης, Βιγιαφάνε(46΄ Κορέτας), Γιουκούδης(76΄ Δερμιτζάκης).

Πηγή: ofi1970.gr