Λυρώνης: “Στόχος μας να βελτιωνόμαστε και να πετύχουμε το «δέσιμο»”

Ο έμπειρος τεχνικός του Ρεθυμνιακού Γιώργος Λυρώνης τόνισε ότι μέχρι και την έναρξη του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής η ομάδα του θα είναι έτοιμη.

Τα όσα δήλωσε στην επίσημη σελίδα της Ρεθυμνιώτικης ομάδας, ο Γιώργος Λυρώνης

«Είμαι ευχαριστημένος και σε αυτό το φιλικό με τον Ηρόδοτ (1-2) από την απόδοση των ποδοσφαιριστών μου. Ήμασταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο τόσο στο πρώτο 25λεπτο όσο και σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο. Μοναδική εξαίρεση στην απόδοση μας τα τελευταία 20 λεπτά του πρώτου μέρους, όταν και δεχτήκαμε το γκολ της ισοφάρισης από τον Ηρόδοτο.

Στόχος μας στις προπονήσεις, αλλά και στους φιλικούς αγώνες που δίνουμε κατά την διάρκεια του βασικού σταδίου της προετοιμασίας είναι να βελτιωνόμαστε και να πετύχουμε το «δέσιμο» εκείνο που θα πρέπει να έχει η ομάδα στην έναρξη των υποχρεώσεων της στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

Το έχουμε καταφέρει, καθώς μέρα με την ημέρα έχουμε και καλύτερη εικόνα. Είμαι σίγουρος ότι μέχρι και την έναρξη του πρωταθλήματος θα έχουμε ολοκληρώσει το ρόστερ και θα είμαστε απόλυτα έτοιμοι για τις απαιτήσεις του».