Νίκη και αγκαλιάζει την τετράδα ο Αλμυρός

Ο Αλμυρός ήταν πολύ καλός και επικρατώντας με 2-1 του Ηλυσιακού αγκαλιάζει την τετράδα

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Σουτζή μπήκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο παιχνίδι καταφέρνοντας να προηγηθούν στην πρώτη τους επίσκεψη στην περιοχή του Λέτσο όταν στο 4ο λεπτό ο Λεόν με πλασέ έκανε το 1-0 για τον Αλμυρό. Στο 14′ ήρθε και το 2-0 με τον Άγγελο Καστελλιανάκη να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, στο 39ο λεπτό.

Αλμυρός: Γκόγκος, Αγαπάκης, Γιαλούσης, Παπαδομιχελάκης, Πατηνιώτης, Ενγκουέμ, Κοντογιάννης, Λεόν, Ρέγιες, Χαντί, Καστελλιανάκης.

Ηλυσιακός: Λέτσο, Νικολόπουλος, Σουβατζόγλου, Λέκκας, Ταχιράι, Τσέργας, Χαρίτος, Χριστόπουλος, Καραγιάννης, Κράσι, Παρασκευόπουλος.