Παραμένει ζωντανός ο Ερμής Ζωνιανών με… πρωταγωνιστή τον Τουρνάκη!

Ο παίκτης των Κρητικών, με γκολ στο 94′ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 3-2 κόντρα στον Απόλλων Σμύρνης.

Ο Μπαμπουλάκης στο 14′ άνοιξε το σκορ για τον Ερμή, όμως ο Απόλλωνας με δύο γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά (33′-41′), πήρε το προβάδισμα χάρις στα τέρματα των Σάλα και Κορφιάτη.

Η ολοκληρωτική ανατροπή για τους γηπεδούχους, ήρθε μέσα στα εννέα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, με τα δύο γκολ του Τουρνάκη. Στο 85′ αρχικά ισοφάρισε σε 2-2 και στην συνέχεια στο 94′, ήρθε το 3-2 με τον ίδιο να ολοκληρώνει την απίστευτη ανατροπή!

Ερμής Ζωνιανών: Δερμιτζάκης, Αυγουστάκης, Γεμιστός )55′ Παππάς), Μπαμπουλάκης, Ρουμπάκης (55′ Σαρρής), Τουρνάκης, Αλεξάκης, Κεφαλούκος (65′ Ζερβός), Κωστάκης, Λίτσκας, Σκουτέλης.

Απόλλων: Καλούδης, Λιάκος, Πριόνας, Ρόδης, Τασιουλής, Παπαχρονόπουλος, Πιαστόπουλος, Σάλα, Καραγκούνης, Κορφιάτης, Πατίλας.