Έβγαλε πάθος και έφυγε νικητής από την Αθήνα!

Παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ, ο ΑΟΑΝ κατάφερε να φέρει “τούμπα” το ματς κόντρα στον Περαμαϊκό και να φύγει νικητής από την Αθήνα με σκορ 3-1.

Οι Κρητικοί κατάφεραν να πάρουν ένα πολύ σημαντικό εκτός έδρας “τρίποντο”, με σκορ 3-1 κόντρα στον Περαμαϊκό και να κάνουν ακόμη ένα σπουδαίο βήμα, για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Το 1-0, όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου, έγινε από τον Κουφουδάκη στο 34ο λεπτό. Ο ΑΟΑΝ στο δεύτερο 45λεπτο μπήκε με στόχο να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και το κατάφερε.

Αρχικά στο 61′ ο Σένκα έφερε το ματς στο ίσια, ενώ την ολική ανατροπή, “έγραψε” ο Φουκαράκης στο 75′. Το κερασάκι στην τούρτα για τους “μπλε”, έβαλε ο Νοκάι, καθώς στο 77′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΑΟΑΝ: Γιαγκιόζης, Δολαψάκης, Χριστογιάννης, Μουστάκης, Πλουσής, Φουκαράκης, Kαμαρά, Σένκα, Νοκάι, Αποστολόπουλος, Κατσικοκέρης.