Σημαντική νίκη με Λίμα για την Επισκοπή!

Με τον Λίμα να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, η Επισκοπή επιβλήθηκε του Αστέρα Βλαχιώτη με 1-0.

Η Επισκοπή νίκησε τον Αστέρα Βλαχιώτη με 1-0 στο ΔΑΚ Γάλλου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Football League. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Λίμα με κοντινή προβολή στο 41ο λεπτό του παιχνιδιού, εκμεταλλευόμενος το γύρισμα του Γιαννούτσου. Oι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Βαζάκα στις καθυστερήσεις.

Με αυτή τη νίκη η Επισκοπή έχει πλέον 4 βαθμούς στις πρώτες δύο αγωνιστικές, έχοντας μία ισοπαλία και μία νίκη, εκτός και εντός έδρας αντίστοιχα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Βουτσελάς, Καραγιάννης, Λίμα (74′ Τσιριγώτης), Χρουσιέλ, Ανδρέου, Γιανούτσος, Πολυχρόνης, Παναγιωτίδης, Σουμπασάκης, Τσόφλιος, Νάνι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛ. (Βαζάκας): Φαρμάκης, Ευαγγελιδάκης, Πρίκας, Κορνέζος, Μάγκας, Νικολάου (85′ Καρβούνης), Σκεντεράι (85′ Μπαρκαμόντε), Καλλέργης, Βερνάδος (64′ Τουλίκας), Μάρτσεφ (85′ Τουλουβασίλης), Παλιάτσος (50′ Πατσαρούχας).

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης, Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)