Τριάρα με σούπερ Τσιριγώτη για την Επισκοπή

Με τον Θοδωρή Τσιριγώτη να πετυχαίνει χατ τρικ, η Επισκοπή επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3-0 του Ιάλυσου.

Μετά από τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη, η Επισκοπή κέρδισε με 3-0 τον Ιάλυσο εντός έδρας και πήρε το πρώτο τρίποντο μετά από καιρό.

Η Επισκοπή φιλοξένησε τον Ιάλυσο στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής με τον Τσιριγώτη να πατυχαίνει χατ τρίκ και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του με 3-0. ο επιθετικός των γηπεδούχων ήταν σε εξαιρετική μέρα και άνοιξε το σκορ στο 34’. Ο Ιάλυσος έμεινε με 10 παίκτες στο 72′ όταν ο διαιτητής απέβαλλε τον Τερζίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ένα λεπτό αργότερα ο Τσιριγώτης έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γ. Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Λάμτσε (90′ Χρουσιέλ), Ανδρέου, Πολυχρόνης, Παναγιωτίδης (90′ Κουτάντος), Σουμπασάκης (90′ Τσιλεδάκης), Τσιριγώτης, Λίμα (80′ Γεωργούσης), Νάνι.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος (88′ Πατσίλης), Σκενεράϊ, Τζερζίου, Καντουτσής, Μανιώτης, Γιώργου, Μαστραντωνάκης, Παπαδόπουλος (79′ Χριστόπουλος), Χατζησάββας, Σταθόπουλος (80′ Σαββάκης).