A.O.Xανιά: Αποκλείστηκε στα πέναλτυ από τον Φωστήρα

Μολονότι ο ΑΟΧ αγωνίστηκε ψυχωμένα για 120 λεπτά (κανονική διάρκεια και παράταση) γνώρισε τον αποκλεσμό στη διαδικασία των πέναλτι από τον Φωστήρα (5-4).

Ο ΑΟΧ κατάφερε να κρατήσει το 0-0 απέναντι στον Φωστήρα που είχε πρωτοβουλία κινήσεων και αριθμητικό πλεονέκτημα για τα 30 λεπτά της παράτασης, αφού ο Κέρι αποβλήθηκε στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας (δεύτερη κίτρινη). Ο Φωστήρας είχε κάποιες ευκαιρίες στην παράταση ο ΑΟΧ άντεξε αλλά έπεσε με 5-4 στα πέναλτυ, αφού ο Ιωαννίδης (στο πέμπτο πέναλτι) σημάδεψε το δοκάρι του Αρχοντάκη.

Ο Φωστήρας θα παίξει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος με τον Πανιώνιο, ενώ ο ΑΟΧ, στο ματς πρωταθλήματος με την Κόρινθο θα παίξει χωρίς τον τιμωρημένο Κέρι και τον τραυματία Ψυχουντάκη.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

10′ Δοκάρι και άουτ από τον Παραρά!!! Με κεφαλιά μετά από κόρνερ

27′ Σέντρα Μποχώνη, πολύ καλή, δεν προλαβε ο Πάγκαλος.

34′ Σουτ Βουρβαχάκη άουτ η μπάλα

43′  Φάουλ Κέρι στο οριζόντιο δοκάρι του Μπότου

49′ Σουτ Δωροβίνη άουτ

50′ Τασούλης “φατσα” με τον Παπαδόπουλο άουτ!

71′ Γωνιωτάκης και Κέρι συνδυάστηκαν αλλά πρόλαβε ο Μπότος

85′ Σουτ Κούτρου άουτ!

90’+5′: Δεύτερη κίτρινη κάρτα (κόκκινη) στον Κέρι

ΠΑΡΑΤΑΣΗ

93′ Φάουλ Δωροβίνη άουτ

99′ Κεφαλιά Χάμπα ελάχιστα άουτ από το τέρμα του Παπαδόπουλου!

107′ Κεφαλιά Χάμπα λίγο άουτ από κοντά…

119′ Κεφαλιά Παραρά έδιωξε ο Παπαδόπουλος