Άφησαν «ανοικτούς λογαριασμούς» ΠΑΣ και Ατρόμητος

ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος έμειναν ισόπαλοι με 2-2 και όλα θα κριθούν στη ρεβάνς του Περιστερίου.

Χωρίς νικητή έληξε το πρώτο παιχνίδι της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος, ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητο.

Ο Ατρόμητος ήταν αυτός που προηγήθηκε στους «Ζωσιμάδες», ανοίγοντας το σκορ με την δυνατή κεφαλιά του Στρούγγη στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο ΠΑΣ «απάντησε» δέκα λεπτά νωρίτερα, με τον Ελευθεριάδη να εκτελεί εύστοχα τη πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του.

Λίγο πριν λήξει ο διαιτητής στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια, ο Γούτας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «Περιστεριώτες», με την ομάδα του Κάναντι να σκοράρει ξανά με κεφαλιά. Ο Λεό ισοφάρισε για δεύτερη φορά για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με δυνατό σουτ στο 68ο λεπτό, διαμορφώνοντας και το τελικό 2-2.

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 2-2

Γκολ: 24′ Στρούγγης (Ατρόμητος), 34′ πεν. Ελευθεριάδης (ΠΑΣ), 44′ Γούτας (Ατρόμητος), 68′ Λεό (ΠΑΣ)

Κίτρινες: Πανουργιάς (ΠΑΣ), Παντελάκης (ΠΑΣ)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Αθανασίου, Οικονομόπουλος, Πήλιος, Πανουργιάς (46′ Καρτάλης), Παντελάκης, Κάργας, Νάουμετς, Λιάσος, Λώλης (85′ Γροσδάνης), Ελευθεριάδης (80′ Μπρένερ), Λέο (85′ Δούμτσης)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Μανδάς, Γούτας, Στρούγγης, Τομάσεβιτς, Νάτσος, Ούμπιδες (88’ Νταβιώτης), Σάλομον, Χαρίσης (88’ Οικονομίδης), Μουνίθ (72’ Ραμπέγιο), Αγκάγιεφ (72’ Τριμμάτης), Μάτιτς (79′ Μανούσος)