Συντριβή για τον Ατρόμητο πριν τον ΟΦΗ

Ο Ατρόμητος ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 με τον Κιάρτανσον όμως ο Ολυμπιακός με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στο τελικό 4-1.

Με πρωταγωνιστή τον Μαρσέλο που πέτυχε δύο καταπληκτικά γκολ ο Ολυμπιακός καθάρισε την υπόθεση πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν στο 7′ με τον Μπιέλ όμως τέσσερα λεπτά μετά ο Ατρόμητος, ισοφάρισε με κεφαλιά του Κιάρτανσον, σε 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός με δύο γκολ του Μαρσέλο και ένα του Ελ Αραμπί έφτασε στο τελικό 4-1.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Βρουσάι, Ρέτσος, Ντόη, Μαρσέλο (70′ Ρέαμπτσιουκ), Εμβιλά, Κασάμι (61′ Σαμασέκου), Αγκιμπού Καμαρά (46′ Γκάρι Ροντρίγκες), Μπιέλ, Φορτούνης (71′ Χάμες Ροντρίγκες), Μπακαμπού (60′ Ελ Αραμπί).

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζησαΐας, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ, Γκονθάλεθ (76′ Οικονομίδης), Κούεν, Φριτζόνσον, Ροτάριου (76′ Τζοβάρας), Κιάρτανσον, Ρομπάιγ.