Πρόκριση του Άρη στα πέναλτι!

Ο Άρης επικράτησε της ΑΕΚ στα πέναλτι με 4-2 και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ΑΕΚ ήταν εκείνη που προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Γκατσίνοβιτς να κάνει το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης επιχείρησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης που θα ισοφάριζε το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα και τελικά το κατάφερε με τον Μορόν στο 58′ που ισοφάρισε σε 1-1.

Το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού με τον Άρη και την ΑΕΚ να πηγαίνουν σε παράταση. Το σκορ δεν άλλαξε ούτε στα 30 λεπτά του έξτρα χρόνου και μοιραία η αναμέτρηση της Θεσσαλονίκης οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι.