“Καθάρισε” την πρόκριση ο Άρης και περιμένει ΟΦΗ ή Παναιτωλικό

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις ο Άρης κέρδισε 3-0 τη Νίκη Βόλου και καθάρισε την πρόκριση για τους “4” του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στο 61ο λεπτό ο Νταρίντα άνοιξε το σκορ για τους Θεσσαλονικείς. Αρχικά το γκολ είχε ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ωστόσο η φάση επανεξετάστηκε στο VAR και το τέρμα του άσου των γηπεδούχων μέτρησε κανονικά. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα και στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε καθώς υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Μορόν.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τους Νταρίντα και Σουλεϊμάνοφ να σκοράρουν στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 που έστειλε τον Άρη στα ημιτελικά.

Άρης: Κουέστα-Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια-Ντουκουρέ, Νταρίντα-Μάνου Γκαρθία, Φετφατζίδης, Σαβέριο-Μορόν.

Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος, Ανδρέου, Στίκας, Αναστασίου, Κυριακίδης, Λίταινας, Γαβριηλίδης, Πολίτης, Κρητικός, Τζιώρας.