“Μοιρασιά” για ΟΦΗ και Εργοτέλη στο ΒΑΚ (1-1)

Ισόπαλο (1-1) έληξε το φιλικό του ΟΦΗ με τον Εργοτέλη στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο

Στο φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, ΟΦΗ και Εργοτέλης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκόρ 1-1. Για τον ΟΦΗ σκόραρε ο Καμπάνταης (38’) και για τον Εργοτέλη  ο Χρυσοφάκης στο 85’. Ο Εργοτέλης είχε και δοκάρι με τον Χαντί στο 86’.

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλαν και οι δυο προπονητές.

ΟΦΗ: Βεζυρίδης(83’ Σαχσανίδης), Γαλανόπουλος, Μπουλούτ(46’ Ζόρντι Λόπες), Ταυλαρίδης, Μποντόρ(46’ Σουμπίνιο), Βερόν(46’ Μονιάκης) , Ρόβας, Ουκάρ(46’ Ζαχαράκης), Ζορμπάς(28’ Κάται), Παπουλής(10’ Χόρχε Λόπες, 80’ Αλσίτο Τζούνιορ), Καμπάνταης

Εργοτέλης: Καβουσάκης(46’ Πιρσον), Γιαλούσης, Βίσιο, Χίμπλιγκερ, Σασιασβίλι, Ολίσε, Μπέτο(46’ Μπρούνο), Σαρρής, Κουτσιανικούλης, Λεάλ, Κατσικοκέρης

Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι Μπουχαλάκης, Κυριακίδης, Χρυσοφάκης, Χαντί και Γιοβάνοβιτς.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

17΄ Σουτ του Μποντόρ  η μπάλα λίγο άουτ.

22΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χ. Λόπεζ, μπλόκαρε ο Καβουσάκης.

28΄ Ωραία κίνηση από τον Λεάλ, ο οπίος έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Βεζυρίδης.

32΄ Εκτέλεση φάουλ από τον Λέαλ, ο Κατσικοκέρης έπιασε την κεφαλιά, ο Βεζυρίδης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

38΄ Γκολ για τον ΟΦΗ! Βαθιά μπαλιά από τον Γαλανόπουλο στον Καμπάνταη, ο τελευταίος κατέβασε ωραία την μπάλα, έκανε το σουτ και άνοιξε το σκορ (1-0).

40΄ Σουτ του Κάται, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Καβουσάκης.

73’ Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη. Σούτ-“Κεραυνός” του Μονιάκη, ο Πίρσον έδιωξε σε κόρνερ.

85’ Ο Εργοτέλης ισοφαρίζει σε 1-1, με σκόρερ τον Χρυσοφάκη.

86’ Δοκάρι για τον Εργοτέλη και πάλι με τον Χαντί.