Έβγαλε την υποχρέωση

Ο ΟΦΗ, με πρωταγωνιστή τον Μαρτσάκη, προκρίθηκε στους “8” του Κυπέλλου ΕΠΣΗ επικρατώντας με 3-0 του ΠΑΟΚρουσώνα χωρίς να εντυπωσιάσει με την αποδοσή του.

Με θετικό τρόπο, όσον αφορά το αποτέλεσμα, έβγαλε ο ΟΦΗ την υποχρέωση και προκρίθηκε στους “8” του Κυπέλλου ΕΠΣΗ επικρατώντας με 3-0 του ΠΑΟΚρουσώνα και τώρα κοιτάζει το ματς της προσεχούς Κυριακής με τον Ιωνικό για το πρωτάθλημα.

Από την ομάδα του Νίκου Γκουλή, που δεν εντυπωσίασε με την απόδοσή του και στο σημερινό ματς, ξεχώρισε ο Μαρτσάκης που σκόραρε, έβγαλε μία ασίστ ενώ κέρδισε και ένα πέναλτι!

Ο ΟΦΗ πάντως ήταν αποτελεσματικός και ουσιαστικός αν και δυσκολεύτηκε πολύ στα πρώτα 40 λεπτά του ματς!
Τα γκολ για τον ΟΦΗ σημείωσαν οι Μαρτσάκης, Πόποβιτς και Κοιλιάρας ενώ έχασε πέναλτι ο Κουσίδης.

Αποκαρδιωτική ήταν η εικόνα στις εξέδρες του “Γεντί Κουλέ” αφού ελάχιστα άτομα βρέθηκαν στο γήπεδο. Ο κόσμος έχει απογοητευτεί από την πορεία της ομάδας στο πρωτάθλημα.
Ο ΟΦΗ ξεκίνησε με 4-3-2-1  αλλά για ένα ακόμα ματς έδειξε οτι “ψάχνεται” και δεν ήταν καλός. Πολλά λάθη και μάλιστα αβίαστα σε πάσες! Μία από τα ίδια δηλαδή σε γενικές γραμμές σε σχέση με τα ματς που έχει δώσει το τελευταίο διάστημα στο πρωτάθλημα.

Στο ξεκίνημα φάουλ του Πόποβιτς στο πρώτο λεπτό κατέληξε στην αγκαλιά του Χρήστου.

Στο 8′ ο Χρήστου απομάκρυνε την μπάλα προ του Τζέκου μετά από μπαλιά του Φραγκουλάκη.

Μπαλιά του Καρυπίδη στον Μανιδάκη αλλά τον έκοψε ο Βλάχος στο 11′. Αδύναμο σουτ του Πόποβιτς στο 12΄ πέρασε έξω.

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σαβελίδη στο 18′ αλλά το σουτ του απομάκρυνε ο Βλάχος.

Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ στο 24΄με άστοχο σουτ του Μαρτσάκη από καλή θέση! Σουτ του Μανιδάκη στο 25′ δεν απειλεί τον Βλάχο.

Γκολ! 1-0 για τον ΟΦΗ με σκόρερ τον Μαρτσάκη στο 42′ μετά από μπέρδεμα του Χρήστου με τον Καλεμάκη! Ημίχρονο 1-0.

Γκολ! 2-0! Σκόρερ ο Πόποβιτς μετά από πάσα του Μαρτσάκη στο 51′.

Στο 64΄ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι μετά από αντικανονικό μαρκάρισμα του Κανδηλάκη στον Μαρτσάκη. Το εκτέλεσε ο Κουσίδης αλλά απόκρουσε ο Χρήστου.

Σουτ του Σαβελίδη άουτ στο 71′.

Κεφαλιά του Τζέκου άουτ στο 85΄.

Γκολ! 3-0 με πολύ ωραίο γκολ του Κοιλιάρα στο 88′.

Η διαιτική τριάδα του ματς ήταν οι Ζαχαριουδάκης Γ. -Τρουλινός Κ., Πατεμτζής Γ.

ΟΦΗ: Βλάχος, Παπατζίκος, Ραπτάκης, Μπολάκης, Πατηνιώτης, Μαρτσάκης (75′ Φαζός), Τζέκος, Κουσίδης, Πόποβιτς (53′ Ευσταθίου), Φραγκουλάκης (79′ Κοιλιάρας), Γκούμας
ΠΑΟΚ: Xρήστου, Τσοκαταρίδης (45′ Λογοθέτης), Μπάμπης (78΄Νυστικάκης), Καλεμάκης, Καρυπίδης, Κανδυλάκης, Μανιδάκης, Χύζι, Ρομπάκης, Ανωγειανάκης (45′ Σκούφος), Σαβελίδης.

Για εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό πατήστε εδώ για να μπείτε στο LIVE CENTER του Gentikoule