5Χ5 για τον ΟΦΗ χωρίς να φορτσάρει και στο -3 από την κορυφή!

Ο ΟΦΗ με δύο γκολ μέσα σε 12 λεπτά κέρδισε τον ΠΑΟ Κρουσώνα με ανατροπή 1-2 και μετά την ήττα του Φωστήρα, έχει φέρει την υπόθεση άνοδος στα δικά του χέρια.

Ο ΟΦΗ μπορεί να μην ενθουσίασε με την εμφάνιση του όμως κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε και αυτό δεν ήταν άλλο από το τρίποντο.

Το 1-2 επί του ΠΑΟΚ σε συνδυασμό με την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του Φωστήρα, του έδωσε την δυνατότητα να μειώσει την διαφορά στους τρεις βαθμούς από την κορυφή όμως η προσπάθεια δεν έχει τελειώσει ακόμα αφού μένουν 10 τελικοί ακόμα.

Όσον αφορά το παιχνίδι, δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο από πλευράς θεάματος και όλα κρίθηκαν στο χρονικό διάστημα 30 – 42 του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ που ήταν επικίνδυνος κατάφερε να προηγηθεί στο 30′ με πλασέ του Ζανελάρη για να απαντήσει ο ΟΦΗ μέσα σε 12 λεπτά πετυχαίνοντας δύο γκολ με τους Περογαμβράκη, Πόποβιτς φτάνοντας στην πέμπτη σερί νίκη.