Με… οβίδα του “Πέρο” στο -3

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 0-1 της Επισκοπής στο Ρέθυμνο και μείωσε την διαφορά από τον πρωτοπόρο Φωστήρα στους τρείς βαθμούς.

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του ΟΦΗ από το Ρέθυμνο καθώς με γκολάρα του Περογαμβράκη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου επικράτησε με 0-1 της Επισκοπής σε εξ αναβολής αγώνα της 22ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ εθνικής.

Ο ΟΦΗ μείωσε την διαφορά από τον πρωτοπόρο Φωστήρα στους τρείς βαθμούς και την Κυριακή υποδέχεται τον Ερμή Ζωνιανών στο “Γεντί Κουλέ”.

Η ομάδα του Ηρακλείου είχε στο πλευρό τους και πολλούς φίλους της και πήρε το σημαντικό για την συνέχεια τρίποντο με πρωταγωνιστή τον Περογαμβράκη που σκόραρε και είχε και δοκάρι.

Η εξέλιξη του ματς:

Κόρνερ στο 6′ για την Επισκοπή με τον Δερμιτζάκη να μπλοκάρει την μπάλα μετά από προσπάθεια του Χαλκιδάκη.
Άουτ σουτ του Μπουρέλη στο 7′.Αναγκαστική αλλαγή ο Μπουρσέλης εκτός λόγω τραυματισμού και μπαίνει ο Καλέ στο 11′ .

Σουτ του Σαχινίδη αποκρούει ο Γεωργίου στο 14′.

Ακυρώθηκε κακώς γκολ του Σαχινίδη στο 29′ που υποδείχθηκε λανθασμένα ως οφ σάϊντ.

Ακολούθησε άστοχο σουτ του “Περο”.

Σουτ του Χαντί στο 31′ πέρασε έξω.

Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ στο 40′ με πλασέ του Σαχινίδη που διώχνει ο Γεωργίου και στην συνέχεια ο Περογαμβράκης δεν βρίσκει την μπάλα.

Γκοοοοοοοοοοοοοολ! 0-1
Φοβερό γκολ ο Περογαμβράκης στο 46′ μετά από πάσα του Χαντί.

Ημίχρονο, 0-1.

Σουτ του Χαντί έξω στο 47′ και αμέσως μετά “απαντάει”η Επισκοπή με άστοχο σουτ του Μηνά.

Δοκάρι ο ΟΦΗ με τον “Πέρο”στο 68′, διαγώνιο σουτ. “Αγγιξε” το 0-2.