Σημαντική νίκη με γκολ του «Πέρο» από την βούλα…

Μία ακόμα σημαντική νίκη πήρε ο ΟΦΗ στην “μάχη” της ανόδου, με 0-1 επί του Ατρόμητου με γκολ – πέναλτι του Περογαμβράκη και μείωσε στον πόντο την διαφορά από τον πρωτοπόρο Φωστήρα (0-0 με την Κηφισιά).

Αυτό που ήθελε πήρε ο ΟΦΗ στο ματς με τον Ατρόμητο στον Πειραιά για την 25η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ εθνικής, αφού με πέναλτι του «Περο» στο 40′ επικράτησε με 0-1.

Ο ΟΦΗ ήταν κυρίαρχος στο ματς από το πρώτο λεπτό αν και αγωνίστηκε με απουσίες αφού ο Νίκος Νιόπλιας άφησε εκτός αποστολής τους Φαζό, Σαχινίδη, Πίτσο και Μπουρσέλη, οι οποίοι τις τελευταίες μέρες ταλαιπωρήθηκαν απο προβλήματα τραυματισμών, ενώ δεν έχει στην διάθεση του και τον τιμωρημένο Φραγκουλάκη.

Η ροή του ματς:

Φάση για τον ΟΦΗ στο 3′ . Σέντρα Μπολάκη αλλά ο «Πέρο» δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα που κατέληξε κόρνερ…

Διαμαρτύρεται ο ΟΦΗ για πέναλτι από το απλωμένο χέρι αμυντικού του Ατρομήτου…Ήταν πέναλτι!

Νέα φάση για τον ΟΦΗ στο 6 με σουτ του Καλέ να βρίσκει σε σώματα. Έχει μπει δυνατά ο ΟΦΗ.

Άστοχο σουτ του Περογαμβράκη στο 12′ . Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο ματς.

Σουτ του Φαμπίνιο έξω στο 21′ .

Ένα ακόμα σουτ του Καλέ που πέρασε άουτ στο 30′. Μία ακόμα φάση για τον ΟΦΗ.

Πέναλτι κέρδισε ο ΟΦΗ στο 39′.

Η μπάλα βρήκε στο χέρι ένος αμυντικού των γηπεδούχων και ο ΟΦΗ έχει μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί…

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ! 0-1! Γκολ από τον Περογαμβράκη. Ο «Περο» το εκτέλεσε εύστοχα! Στο 40′.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-1.

Σέντρα του Κιάσσου και σουτ του Καλέ άουτ, μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ στο 55′.

Ο Δερμιτζάκης σώζει τον ΟΦΗ σε τετ α τετ με τον Ευθυμιάδη, μεγάλη επέμβαση από τον πορτιέρε της Κρητικής ομάδας στο 58′.
Φαμπίνιο πλασάρει αλλά κόβει σε κόρνερ ο Χριστόπουλος, σπουδαία φάση στο 80′ για να γίνει το 0-2.

Τέλος, 0-1. Σημαντική νίκη για τον ΟΦΗ.

Oι συνθέσεις:
Ατρόμητος Π.: Παπαδόπουλος, Κολιός, Σιγάλας, Χριστόπουλος, Φυσαράκης, Ράπτης, Παλαιοπάνος (34′ Μπαλτζάκης), Σαμιώτης, Δανάσης, Παναγιωτόπουλος, Ευθυμιάδης

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Μπολάκης, Ραπτάκης, Κώτσιος, Νάστος, Χαντί (82′ Φουκαράκης) , Φαμπινιο, Κοιλιάρας (73′ Πατηνιώτης), Καλέ, Περογαμβράκης (66′ Πόποβιτς)

Δείτε την εξέλιξη του ματς λεπτό προς λεπτό στο LIVE CENTER του athleticradio.gr