Άλωσε την Σπάρτη και πέρασε δεύτερος!

Σαρωτικός ήταν ο ΟΦΗ στην Σπάρτη επικρατώντας με 0-3 με πρωταγωνιστή τον Μάνο που σκόρερ δις ενώ ο Μαχαίρας είχε “ανοίξει” το σκορ. Μόνη στην δεύτερη θέση η Κρητική ομάδα μετά την ήττα της Παναχαϊκής από τον Αιγινιακό (0-1).

Αρχοντικό πέρασμα του ΟΦΗ από την Σπάρτη με 0-3 με δύο γκολ του Μάνου και ένα του Μαχαίρα Σπάρτη για την 17η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.

Μόνη στην δεύτερη θέση η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου μετά την ήττα της Παναχαϊκής από τον Αιγινιακό (0-1).

Το σκόρ “άνοιξε” ο Μαχαίρας στο 19′ με φοβερό μακρινό σουτ στο παραθυράκι του Γιακουμή μετά από φάουλ που του στρώθηκε η μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο την μπαγκέτα πήρε ο Μάνος που σκόραρε δύο φορές στο 67′ και το 82′.

Λίγα λεπτά πριν ξεκινήσει το ματς είχαμε μία αναγκαστική αλλαγή καθώς ο Ανέστης Νάστος έφυγε από το γήπεδο εσπευσμένα λόγω του οτι η σύζυγος του γεννάει και την θέση του πήρε ο Δημήτρης Μαχαίρας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αντωνίου (Αθηνών) με βοηθούς υου Κωνσταντόπουλο (Κορινθίας) και Γκοτσόπουλο (Αχαΐας).

Oι συνθέσεις:

Σπάρτη:

Γιακουμής, Ζουλιώτης, Νιάρος, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Τσιμότζι (59′ Mπέλλης), Παναγιώτου (82′ Φουρτάδο) , Τριανταφυλάκος, Ράνος, Γουόρντεν, Γραικός (54′ Μουζακίτης).

ΟΦΗ:

Στρέζος, Μονιάκης, Mαχαίρας, Βουό, Μάνος, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Πουρτουλίδης (72′ Ντίνας), Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης (49′ Βαφέας).

H εξέλιξη του ματς:

Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ με τον Βουό να πλασάρει άουτ στο 3′.

Το εκτέλεσε ο Ποτουρίδης στο 6′ αλλά έδιωξε σε πλάγιο άουτ με υπερένταση ο Γιακουμής

Γκοοολ! 0-1 με σκόρερ τον Μαχαίρα ! Στο 19′. Φοβερό μακρινό σουτ στο παραθυράκι του Γιακουμή!Μετά από φάουλ του στρώθηκε η μπάλα και τίναξε τα δίχτυα.

Ημίχρονο, 0-1

Σουτ του Γουόρντεν πέρασε έξω στο 48′.

Άστοχο σουτ του Μάνου στο 51′.

Σούπερ ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Κουτσιανικούλη να πλασάρει και να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι 53′.

Φάουλ του Οικονομόπουλου έξω στο 57′.

Στο 67′ θα χαθεί μεγάλη φάση για την Σπάρτη με τον Ζουλιώτη.

Γκοοολ! 0-2 ο Μάνος σκοράρει με πλασέ στο 68′ μετά από πάσα του “Κούτσια”.

Γκοοοολ! Παλι ο Μάνος με σουτ στο 83′.

Τελικό, 0-3.

Αποστολή στην Σπάρτη: Μανώλης Σαρρής.

Ο Αthletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr βρέθηκαν στην Σπάρτη και σας μετέφερε LIVE και λεπτό προς λεπτό, σε real time, την εξέλιξη του αγώνα του ΟΦΗ με την Σπάρτη για την 17η αγωνιστική της Football League.