Μεταξεταστέες οι “ρεζέρβες”

Ο Γιώργος Σίμος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν αγωνιστεί πολύ μέχρι τώρα και ο ΟΦΗ πραγματοποιώντας την χειρότερη του εμφάνιση στην Ολλανδία ηττήθηκε από την Έμμεν με 3-0.

Ο ΟΦΗ παρατάχθηκε με παίκτες που δεν είχαν αγωνιστεί πολύ μέχρι τώρα στα προηγούμενα φιλικά με την εικόνα του να είναι πολύ κακή και η οποία δεν είχε καμία σχέση με ότι έδειξε κατά την διάρκεια της παρουσίας του στην Ολλανδία και το Βέλγιο.

Με το παιχνίδι να γίνεται κάτω από αφόρητη ζέστη, το πρώτο 20λεπτο πέρασε εντελώς αθόρυβα και τελικά οι Ολλανδοί κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά όταν και εκμεταλλεύτηκαν τα κενά στην άμυνα του ΟΦΗ.

Ο ΟΦΗ έβγαλε το πρώτο ημίχρονο δίχως να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία και στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιώργος Σίμος προχώρησε σε αλλαγές περνώντας στο παιχνίδι Σεμέντο, Μεγιάδο, Τσιλιανίδη, Σακόρ με την εικόνα του να βελτιώνεται και να έχει τέσσερις καλές ευκαιρίες για να σκοράρει.