Ο χειρότερος φετινός ΟΦΗ έβαλε δύσκολα για την ρεβάνς

Ο ΟΦΗ έβαλε δύσκολα στον εαυτό του εν όψει της ρεβάνς του “Γεντί Κουλέ” καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Καβάλα πραγματοποιώντας την χειρότερη φετινή του εμφάνιση.

Ο Γιώργος Σίμος παρέταξε τον ΟΦΗ με… “μερικό” ροτέισον αφού ξεκίνησαν βασικοί αρκετοί “ενδεκαδάτοι” ποδοσφαιριστές όπως οι Τσιλιανίδης, Νέιρα, Νάστος, Μαρινάκης, Μάνος ωστόσο στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε την χειρότερη φετινή του εμφάνιση και βρέθηκε να χάνει με 2-0. Ένας ΟΦΗ που έκανε παιδικά λάθη στην άμυνα του με αποτέλεσμα να δεχτεί δύο γκολ, από τους Κουτσούμπα, Παπαδόπουλο, από κεφαλιές. Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Σίμου ήταν “χαμένοι” μέσα στον αγωνιστικό χώρο όπου δέχτηκαν δύο αστεία γκολ ενώ επιθετικά δεν βρήκαν ποτέ την ευκαιρία να απειλήσουν την εστία της Καβάλας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ πήρε την κατοχή της μπάλας ωστόσο και πάλι δεν μπόρεσε να γίνει ποτέ απειλητικός έχοντας μια ανούσια υπεροχή που δεν μετουσιώθηκε ωστόσο σε κάποιο γκολ