Εύκολη νίκη με 5-0 στο φιλικό δίτερμα με τον ΠΟΑ

Οι παίκτες του ΟΦΗ «ξεμούδιασαν» με φιλική «πεντάρα» απέναντι στον ΠΟΑ. Σκόραραν Καμάου και Φαν Ντάινεν.

Ο ΟΦΗ δεν αντιμετώπισε κάποια δυσκολία στο φιλικό προπονητικού χαρακτήρα με τον ΠΟΑ, επικρατώντας εύκολα με 5-0. Το σκορ άνοιξε ο Καμάου με όμορφη λόμπα στο 37’, με την ομάδα να «ανεβάζει στροφές» και να πετυχαίνει άλλα 4 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Φαν Ντάινεν σκόραρε λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς για το 2-0, ενώ ο Ντε Γκούζμαν έγραψε το 3-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στη συνέχεια ο Νέιρα σκόραρε δύο φορές, στο 67’ και στο 76’ (με πέναλτι) διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

Ο Νίκος Νιόπλιας πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές και δοκιμές, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.

Το Gentikoule σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

Φινάλε στο ματς, ΟΦΗ – ΠΟΑ 5-0

77′ Μέσα οι Νηστικάκης και Γιαλυτάκης, έξω οι Ρουμπάκης και Σαμουηλίδης για τον ΠΟΑ

76′ Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα αναλαμβάνει την εκτέλεση, ευστοχεί και κάνει το 5-0!

76′ Πέναλτι για τον ΟΦΗ!

67′ 4-0 για τον ΟΦΗ με το Νέιρα να σκοράρει με σουτ εντός περιοχής

63′ Νέες αλλαγές για τον ΠΟΑ με τους Βοργιά και Χατζηανδρέου να παίρνουν τις θέσεις των Καϊμακαμούδη και Σένκα.

60′ Αλλαγή για τον ΠΟΑ: O Λέλεκας στη θέση του Πατινιώτη.

58′ 3-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Γκούζμαν για τον ΟΦΗ!

50′ Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Φαν Ντάινεν μπήκε στην περιοχή από την δεξιά πλευρά, έκανε το σουτ και σκόραρε, κάνοντας το 2-0

46′ Στο ματς έχουν περάσει οι Γρίβας, Μπαλογιάννης, Φαν Ντάινεν, Πασαλίδης, Νέιρα και Κοροβέσης.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο ΒΑΚ

18:48 Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο: ΟΦΗ – ΠΟΑ 1-0

37΄Γκολ για τον ΟΦΗ με τον Καμάου στο 37′ να ανοίγει το σκορ! Ο Αυστραλός “κρέμασε” τον Γιαγκιόζη και “‘εγραψε” το 1-0.

32′ Σε μία από τις λίγες καλές στιγμές του ματς, ο Ολιβέιρα έκανε το σουτ και ο Σωτηρίου απέκρουσε

Σε λίγα λεπτά συμπληρώνεται το πρώτο ημίωρο του αγώνα, χωρίς να υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής

17′ Το 0-0 στο ΒΑΚ παραμένει

10′ Χωρίς κάποια μεγάλη στιγμή μέχρι στιγμής το παιχνίδι

1′ Σέντρα στο παιχνίδι!

Για τον ΠΟΑ αγωνίζονται οι: Γιαγκιόζης, Ρουμπάκης Μ., Σαμουηλίδης, Αννιτσάκης, Πατινιώτης, Τσιρούδης, Κερμενίδης, Ολιβέιρα, Μέιρέλες, Σένκα, Καϊμακαμούδης.

17:55: Ο Νίκος Νιόπλιας παρατάσσει τον ΟΦΗ με τον Σωτηρίου κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα από δεξιά προς αριστερά τους Μαρινάκη, Διαμαντή, Βούρο, Γιαννούλη και Λυμπεράκη, με τους Μεγιάδο, Γαγιέγος και Ντε Γκούζμαν να βρίσκονται στη μεσαία γραμμή. Καστάνιος και Καμάου στην επίθεση.

17:50: Καλησπέρα σας, είμαι ο Πάνος Κατσαρός και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης μεταξύ του ΟΦΗ και του ΠΟΑ. Η σέντρα έχει προγραμματιστεί στις 18:00