“Διπλό” του ΟΦΗ και καπάρωσε τη δεύτερη θέση!

Με μια καταπληκτική εμφάνιση, ο ΟΦΗ κέρδισε με 1-0 την ΑΕΚ αντί για μεγαλύτερο σκορ και πλέον απομένει η τελευταία αγωνιστική για να εξασφαλίσει την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα.

Δείχνοντας χαρακτήρα, παρά την στενοχώρια του αποκλεισμού από τον ΠΑΟΚ, οι αθλήτριες του Κώστα Παντζαρίδη πραγματοποίησαν μια εξαιρετική εμφάνιση και κέρδισαν την ΑΕΚ με το “φτωχό” (βάσει ευκαιριών) 1-0 αφού χάθηκαν μεγάλες φάσεις για να πετύχουν και άλλα γκολ.

Το γκολ της απόδρασης του ΟΦΗ πέτυχε στο 37ο λεπτό η Νικόλ Ριμπάνσκα που με άψογο πλασέ έκανε το 0-1 και αφού προηγήθηκε μαγική ατομική ενέργεια της Καλαμπέροβα.

Ο ΟΦΗ έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει με Μουστάκ, Καλαμπέροβα. Νωρίτερα δεν δόθηκε πέναλτι υπέρ του ΟΦΗ σε ανατροπή της Κουκουλάκη.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Γκάρντνερ έκανε μεγάλη επέμβαση διώχνοντας κεφαλιά παίκτριας της ΑΕΚ για να έρθει τελικά η ένατη εκτός έδρας νίκη.