Έφτασε στην πηγή όπως και πέρσι αλλά δεν ήπιε νερό ο ΟΠΕΡ

Διαβάστε περισσότερα στο παρασκήνιο του athleticradio.gr.

Στο ταϊ μπρεϊκ λύγισε από τον Πανναξιακό και έχασε την πρόκριση στο φαϊναλ φορ του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών ο ΟΠΕΡεθύμνου μετά από ένα αγώνα με πολλές ανατροπές που έχασε με 2-3.

Οι Ναξιώτισσες σημείωσαν μια ιστορική νίκη καθώς προκρίθηκαν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στο φάιναλ φορ του Κυπέλλου.

Οι φιλοξενούμενες αν και προηγούνταν με 2-0, δεν κατάφεραν να κλείσουν το 3ο σετ και τον αγώνα. Το Ρέθυμνο αντέδρασε, έστειλε τον αγώνα στο τάι μπρέικ, όπου εκεί η ομάδα της Νάξου ήταν πιο ψύχραιμη στα κρίσιμα σημεία και έφτασε στη νίκη.

Ο προπονητής της Ρεθυμνιώτικης ομάδας, Μιχάλης Χαχαγιόπουλος, ανέφερε για τον αποκλεισμό της ομάδας του:

«Φτάσαμε στην πηγή όπως πέρσι με την Κηφισιά και δεν ήπιαμε νερό. Η Νάξος είχε καθαρό μυαλό στα κρίσιμα σημεία και πήρε την πρόκριση. Κλειδί ήταν το πρώτο σετ που έπρεπε να είχαμε πάρει και η χαμένη κόντρα επίθεση στο 12-10 του τάι μπρέικ», είπε ο Δραμινός τεχνικός.