40 ημέρες χωρίς νίκη συμπλήρωσε ο Πλατανιάς που ηττήθηκε στην Τούμπα με 2-0!

Συνεχίζει να αγνοεί ο Πλατανιάς το τρίποντο που “έπεσε” στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να παίρνει το προβάδισμα με αυστηρό πέναλτι που υπέδειξε ο Αρετόπουλος.

Οι “ερυθρόλευκοι” παρουσίασαν πολύ καλό πρόσωπο ενώ στάθηκαν όρθιοι στο πρώτο ημίχρονο όταν ο Κηπουρός απέκρουσε το πέναλτι του Στέφανου Αθανασιάδη.

Με την σέντρα του δευτέρου μέρους, ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο αποφασιστικά στο παιχνίδι ενώ ο Δώνης έκανε πιο επιθετική την ομάδα του περνώντας στο παιχνίδι τον Λίνο αντί του Κίτσιου.

Ωστόσο, για να πάρουν οι γηπεδούχοι το προβάδισμα χρειάστηκε και το… “σπρώξιμο” του Αρετόπουλου όταν είδε χέρι μέσα από έναν όμιλο παικτών. Ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε το πέναλτι δείχνοντας την κίτρινη στον Ποτουρίδη με τον Σαλπιγγίδη να ευστοχεί και να κάνει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.

Λίγα λεπτά αργότερα ήρθε και το 2-0 με πρωταγωνιστή ξανά τον διεθνή επιθετικό όταν πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πάσα, πάρε – βάλε στον Λίνο έδωσε την ευκαιρία στον Βραζιλιάνο να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.