Ο Ναζλίδης κρατάει ζωντανό τον Πλατανιά στο παιχνίδι της πρόκρισης!

Ο επιθετικός του Πλατανιά κέρδισε και εκτέλεσε το πέναλτι με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 2-1 δίνοντας στους “ερυθρόλευκους” σοβαρές ελπίδες εν όψει της ρεβάνς των Περιβολίων.

Ο Άγγελος Αναστασιάδης παρέταξε τον Πλατανιά με αρκετούς αναπληρωματικούς καθώς ακολουθεί το παιχνίδι με τον Πανθρακικό που είναι κομβικής σημασίας για την ομάδα.

Σε ένα άδειο ΟΑΚΑ, ο Παναθηναϊκός είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 1-0 χάρις στο γκολ του Σο.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 στο δεύτερο ημίχρονο όταν ο Ντόε έκανε κακή εκτίμηση της μπάλας και από κοντά ο Τοτσέ δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού.

Και ενώ φαινόταν ότι οι γηπεδούχοι θα αποκτούσαν προβάδισμα πρόκρισης, ο Ναζλίδης κέρδισε το πέναλτι από τον Πίντο. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και διαμορφώνοντας το 2-1 δίνει στον Πλατανιά σημαντικές ελπίδες πρόκρισης.